×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but zlot111 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

 

Oficjalna strona Gentlemen's Club Oświęcim

 

gco4Ryk silników dał się słyszeć w samo południe w pobliżu Domu Dziecka w Oświęcimiu. To Mikołaje i Mikołajki przyjechały na motocyklach, by przywieźć prezenty młodym mieszkańcom placówki.

 

Pomysł na „Motomikołajki”, którym patronowały Fakty Oświęcim zrodził się w głowach grupy pracowników firmy Pratt and Whitney z Kalisza, Rzeszowa i Niepołomic, którzy przed kilkoma miesiącami zaangażowali się w prace modernizacyjno-remontowe w oświęcimskim domu dziecka.

– Postanowiliśmy zrobić zbiórkę pieniędzy wśród pracowników i kupić za nie prezenty dla dzieci. Ponieważ jesteśmy też motocyklistami, choć niezrzeszonymi, znaleźliśmy w Internecie motocyklowe Gentelmen’s Club Oświęcim i zaproponowaliśmy współpracę – mówi Dominik Osiewała z Kalisza.

– Pobiegaliśmy po firmach i dzięki ofiarności darczyńców mogliśmy podarować wychowankom domu dziecka długoterminowe karnety na basen w Brzeszczach, a także przygotować paczki ze słodyczami – dodaje Damian Lieber, prezydent Gentelmen’s Club.

Kaliszanie postawili na sport. Przywieźli dwa rowery, kilka piłek do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej, zestawy do badmintona i tenisa stołowego, deskorolki, akcesoria do fitness i inny sprzęt sportowy oraz bony na zakup odzieży sportowej.

– Bardzo nam pomógł kaliski Decathlon, który dał nam ogromne rabaty – cieszy się Osiewała.

Młodzi ludzie z domu dziecka z niecierpliwością czekali na motocyklowy konwój. Przywitali Mikołajów oraz Mikołajki z nieskrywaną radością i urządziły im miłe przyjęcie.

Mikołajkową inicjatywę wsparli po stronie motocyklistów z Kalisza: pracownicy firmy Pratt&Whitney i sklep Decathlon, a po stronie motocyklistów z Oświęcimia: Agencja Ubezpieczeniowa Bo-Mark Bożena Szary, Meblomar – Studio Mebli Kuchennych Jolanta i Marek Krzywda, Amax – Transport Krajowy i Międzynarodowy Paweł Kostecki, Stacja Kontroli Pojazdów Jan Sieranc, Związek Zawodowy Pracowników Dołowych kopalni Piast, DS Bruk Dominik Demczuk, Grzegorz Sporysz, Elka Stanisław Trenda, Alluks Sławomir Krzemień, PH Agse Sebastian Kulig, Noma – Okna, Duda-Lak, Carbelgium – Bosch Service, Biuro Rachunkowe K&K, Zakład Fryzjerski Mały Rynek w Oświęcimiu, Moto-Complex Iskierka & Kawczak, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Ubojnia, Stanisław Krawczyk w Porębie Wielkiej, Dom Weselny Lejla Sebastian Kulig w Porębie Wielkiej.